Σελίδες: [1] 2 3
Εκτύπωση
Αποστολέας Θέμα: εεεε, εσείς οι από πάνω… αχμμμμμ  (Αναγνώστηκε 46415 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ψύλλος
Newbie
*
Μηνύματα: 44



« στις: Απριλίου 13, 2009, 19:56:19 »

Δανίζομαι ατάκα Βέγγου και παρακαλώ για σχόλια και προτάσεις σας(και παρατηρήσεις βεβαίως-βεβαίως) για γεγονότα που έπεσαν στην αντίληψή σας και μου ξέφυγαν.
Όχι επειδή βλέπετε καφενείο να μου το γυρίσετε στην πρέφα και στη δηλωτή.... θέλω συζήτηση και σχόλια καφενειακού τύπου που θα μου δίνουν αφορμή να κράξω κατά το κοινώς λεγόμενο.
Δεχόμαστε και παραγγελιές του στυλ γράψε αυτό,δες κι εκείνο κτλοιπά.
Καταγράφηκε

(N)ever walk alone
halias
Legend member
Sr. Member
***
Μηνύματα: 436


I hate forums


E-mail
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 13, 2009, 20:10:51 »

Φταίω εγώ  να τρελαίνομαι για την ατάκα δεν θα αφήσω κανένα να διαλύσει την ομάδα του πολυνίκη προέδρου; Δηλαδή ας μου πει σοβαρά κάποιος γιατί πληρώνονται οι προπονητές αν τελικά ο μόνος αρμόδιος σε θέματα ενδεκάδας είναι ο πρόεδρος; Τι τον πληρώνουν τον Ισπανό; Μήπως να απαιτήσουν και οι άλλοι πρόεδροι μισθό προπονητή; Μεταξύ μας ενδιαφέρον δεν υπάρχει και συμφωνώ με το Σάντος (αν και δεν με συμφέρει σήμερα) ότι δεν καταλαβαίνω το νόημα των play-off. Anyone, anyone? Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε
ψύλλος
Newbie
*
Μηνύματα: 44



« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 13, 2009, 21:17:29 »

Είναι γνωστό ότι στη χώρα που, κατά Λιακόπουλο, γέννησε το ποδόσφαιρο τα πάντα λειτουργούν διαφορετικά.Ο προπονητής φτιάχνει τον πίνακα κι ο πρόεδρας βάζει τις τελευταίες πινελιές... Πόσο μάλλον στον έφηβο όπου όλες οι εξουσίες είναι συγκεντρωμένες σε ένα πρόσωπο τον γνωστό χο-χο-χόου(δεν αναφέρομαι στον σάντα Κλάους). Στον πολυμετοχικό πάνε με τον δακτύλιο, σήμερα εσύ, αύριο εγώ και ούτο καθ εξής!!
Όσο γαι τα play off τα λέγε πέρυσι κι ο "πιστεύω εις ένα ευρώ" και κατά τα άλλα μεγάλος παίκτης που αγωνίζεται πλέον στο φανταστικό πρωτάθλημα του Ουζμπεκιστάν... Είναι ανούσια διαδικασία κι εύχομαι να είναι η τελευταία σεζόν που θα ισχύσει.
Καταγράφηκε

(N)ever walk alone
Eugenia
Legend member
Sr. Member
***
Μηνύματα: 375



« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 15, 2009, 14:56:19 »

Ρε παιδιά, τι έγινε εχτές; Δεν το είδα αλλά κατάλαβα ότι έχασα. Και βλέπεις αυτά και μετά σου ζητάνε να πας να κόψεις και εισητήριο για τους κουτσούς που παίζουν με τους στραβούς. Βόρεια Αφρική. Αλήθεια, δεν έχει κάτι αντίστοιχο σε τσου λου η Αφρική; Θα διαπρέπαμε εκεί.
Καταγράφηκε
halias
Legend member
Sr. Member
***
Μηνύματα: 436


I hate forums


E-mail
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 15, 2009, 15:19:57 »

Εδώ ακόμα και το χαλαρό Μπάγερν - Μπάρτσα περιείχε ένα γκολ-χάθηκε η μπάλα από τους καταλανούς. Και αυτό ήταν το ριγμένο ματς. Στο άλλο άστα να πάνε. Τουλάχιστον δεν θα παίξει Liverpool-Barca γιατί δεν θα ήξερα ποιόν να υποστηρίξω, ενώ τώρα : κατάρα στους μπλέ λεφτάδες, να τους καεί το dvd-player. Κλάμα
Καταγράφηκε
gbal
Administrator
Hero Member
*****
Μηνύματα: 1.910


g.baliotis@hotmail.com
WWW E-mail
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 15, 2009, 16:04:32 »

Αυτοί οι μπλε λεφτάδες όμως μαζί με τους κόκκινους έπαιξαν ίσως τα καλύτερα φετινα παιχνίδια του Τσου-Λου! Και τα 2 παιχνίδια παιδιά ήταν όνειρο και αναρωτιέμαι αν ήσουν στο γήπεδο ως οπαδός της Liverpool θα στενοχωριόσουν από τη μια που αποκλείστηκες, αλλά θα είχες ποτέ στο μυαλό σου πόσο τυχερός είσαι που είδες τέτοιο παιχνίδι ;;;

Θα πω το εξής τελευταίο: Με τέτοια παιχνίδια φαίνεται η άνοδος του Αγγλικού ποδοσφαίρου, σε σχέση με τα υπόλοιπα Ευρωπαϊκα πρωταθλήματα. Προσωπικά, προτιμώ ακόμη το Ισπανικό, αλλά αυτή είναι η αλήθεια παιδιά...

Ψύλλε, βάλε ψηφοφορία ποιο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα θεωρείτε καλύτερο...
Καταγράφηκε
halias
Legend member
Sr. Member
***
Μηνύματα: 436


I hate forums


E-mail
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 15, 2009, 16:27:30 »

Θα συμφωνήσω με τον αρχηγό ότι τα ματς ήταν τρομερά. Θα διαφωνήσω για το πρωτάθλημα γιατί αν εξαιρέσεις τις τέσσερις πρώτες οι υπόλοιπες Αγγλικές είναι μέτρια έως χάλια πράγματα. Για αυτό και όταν μιλάμε για Αγγλικές τα παραδείγματα αναφέρονται πάντα στις τέσσερις. Αντίθετα στην Ισπανία και η τελευταία ομάδα είναι ομάδα (για αυτό και θυμάσαι και περισσότερα ονόματα). Φέτος είναι εξαίρεση. Άλλωστε μη μασάς, το βλέπω να έρχεται το Barcelona - Manchester United τελικός και να είναι και φοβερός.
Καταγράφηκε
MikeMous
Legend member
Sr. Member
***
Μηνύματα: 265



« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 15, 2009, 16:40:27 »

Barca, και ξερό ψωμί λέμε ρε! Τα πάντα όλα.... ’νεση

Καταγράφηκε

Η Τεχνητη Νοημοσύνη δεν μπορεί να νικήσει τη Φυσική Ηλιθιότητα
halias
Legend member
Sr. Member
***
Μηνύματα: 436


I hate forums


E-mail
« Απάντηση #8 στις: Απριλίου 15, 2009, 16:52:19 »

Ναι η Barca είναι ιδέα, θρησκεία, το ίδιο τα ποδόσφαιρο. ’νεση
Καταγράφηκε
ψύλλος
Newbie
*
Μηνύματα: 44



« Απάντηση #9 στις: Απριλίου 15, 2009, 18:46:14 »

Παρακαλώ να μην εκτίθεστε για το ποιοι θα πάνε τελικό...
Κι όσο για το πιο είναι το πιο καλό πρωτάθλημα δε θέλει ερώτημα. Με διαφορά το ισπανικό. Βάλτε κάτω ένα-ένα τα παιχνίδια και δείτε πόσα είναι ντέρμπι..........Για καλό και για κακό πάρτε κι ένα κομπιουτεράκι!!!!
Καταγράφηκε

(N)ever walk alone
halias
Legend member
Sr. Member
***
Μηνύματα: 436


I hate forums


E-mail
« Απάντηση #10 στις: Απριλίου 16, 2009, 10:31:53 »

Στα λόγια μου έρχεσαι για το Ισπανικό πρωτάθλημα. Για τον τελικό είναι μια εκτίμηση, αλλά νομίζω ότι η Man.United την έχει την Arsenal, ενώ το άλλο θα είναι ντέρμπι από τα λίγα. Πάντως νομίζω ότι οι πιθανότητες είναι ο τελικός που είπα.

Α μη τι άλλο με τον Pepe παίζουμε μπάλα όχι αστεία και από τη μέση και μπροστά δεν παίζεται η Barca. Απλώς πίσω δεν είναι η καλύτερη άμυνα, αλλά όπως αποδείχθηκε ούτε και η Chelsea έχει το τέλειο αμυντικό τείχος. Εδώ έφαγε γκολ ο Cech από αυτά που συνήθως κοροϊδεύουμε. 
Καταγράφηκε
halias
Legend member
Sr. Member
***
Μηνύματα: 436


I hate forums


E-mail
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 29, 2009, 00:58:17 »

Το παιχνίδι Barca-Chelsea τελείωσε και απλώς ήθελα να πω ότι όσοι βρίζουν τις Ελληνικές ομάδες ότι δεν προσφέρουν θέαμα και παίζουν στην Ευρώπη αμυντικά: Πρέπει να στραβώθηκαν αν δεν είδαν μια Αγγλική ομάδα δισεκατομυρίων να παίζει 90 λεπτά κατενάτσιο, διπλή γραμμή άμυνας, 11 πίσω από την μπάλα κτλ.

 Το καλό είναι ότι αν το δωράκι του Μάρκεζ στον Ντρογκμπά γινόταν γκολ, θα ακούγαμε για μεγαλειώδη εμφάνιση και θρίαμβο της Chelsea στο Κάμπ Νου.

Υ.Γ.Εννοείται ότι η Chelsea για μένα καλά έκανε γιατί στο στόμα του Λύκου(95.000 και ψιλά οι θεατές χθες) δεν πας για χαρούλες.  ’νεση
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 29, 2009, 01:01:05 από halias » Καταγράφηκε
halias
Legend member
Sr. Member
***
Μηνύματα: 436


I hate forums


E-mail
« Απάντηση #12 στις: Μαΐου 03, 2009, 00:03:52 »

Μετά το απόλυτα ισορροπημένο ματς στο μπάσκετ χθες, με ένταση και πάθος και επίθεση αντάξια ημιτελικού, που κέρδισε μάλλον από την εμπειρία και η αποφασιστικότητα του Γιασικεβίτσιουτς και τις ατυχίες με αρρώστιες κλπ του Ολυμπιακού, σήμερα άλλο ένα ισορροπημένο παιχνίδι. Μόνο που αυτό δεν έλεγε να τελειώσει. Αφού ήμουν έτοιμος να στοιχηματίσω ότι θα πήγαινε 12 (με έναρξη στις 9) και ακόμα δεν θα ξέραμε νικητή. Τελικά οι ασήμαντες λεπτομέρειες το έδωσαν στον Ολυμπιακό σε ένα συναρπαστικό ματς, με τρύπιες άμυνες με γκολ της τελευταίας στιγμής εκατέρωθεν ενώ προσωρινή αμνησία του Γκαλέτι πήγε να στοιχίσει τον τίτλο. Τελικά άξιος ο Ολυμπιακός αλλά ισότιμα άξια και η ΆΕΚ. Πάντα τέτοια και αύριο ο τελικός του μπάσκετ. ’νεση
Καταγράφηκε
halias
Legend member
Sr. Member
***
Μηνύματα: 436


I hate forums


E-mail
« Απάντηση #13 στις: Μαΐου 03, 2009, 23:16:43 »

Άλλο ένα καλό Σου-Κου με ωραίο θέαμα τόσο στον τελικό του ποδοσφαίρου όσο και με τον τίτλο στο Μπάσκετ. Ακόμα οι μπλαουγκράνα μπορούν να λένε : και τώρα η Chelsea αφού τελείωσαν την Real στο Μπερναμπέου 6-2 και ουσιαστικά τελείωσαν τον τίτλο στην Ισπανία αφού θέλουν 4 βαθμούς σε 4 παιχνίδια για να το πάρουν και τυπικά. Όπως είπα ένα αρκετά καλό Σου-Κου.
Καταγράφηκε
ψύλλος
Newbie
*
Μηνύματα: 44



« Απάντηση #14 στις: Μαΐου 05, 2009, 16:08:42 »

Βιάζεσαι και ξεχνάς το τρίτο πόδι του Drogba... Άσε που πλέον στον πάγκο υπάρχει αλεπού κι όχι λυκόπουλα!!!!
Τα υπόλοιπα σχόλια θα τα παραθέσω στο άρθρο μου γιατί είναι και πολλά. Βλέπεις έχω τσου-λου, τελικό κυπέλου, final four, βόλευ τελικούς, πρώτες μεταγραφές... Το κέρατό μου μέσα... δεν τους προλαβαίνω!!!Ουφ... τι μήνας κι ο Μάιος! Θυμός
Καταγράφηκε

(N)ever walk alone
Σελίδες: [1] 2 3
Εκτύπωση
Μεταπήδηση σε: