Σελίδες: [1]
Εκτύπωση
Αποστολέας Θέμα: Πασχαλίδης-Νέγκα στο "ποτάμι"  (Αναγνώστηκε 7792 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Stepas
Legend member
Full Member
***
Μηνύματα: 146



« στις: Μαρτίου 06, 2009, 11:20:21 »

Από την Παρασκευή 13 Μάρτη έως και το Σάββατο 11 Απρίλη και κάθε Παρασκευοασάββατο, ο εξαίρετος τραγουδοποιός Μίλτος Πασχαλίδης και η καταπληκτική τραγουδίστρια Γιώτα Νέγκα θα βρίσκονται στη μουσική σκηνή των Αγ. Αναργύρων "Δίπλα στο ποτάμι". Για περισσότερα: www.diplastopotami.gr

Δελτίο Τύπου:

Ο εξαιρετικός τραγουδοποιός Μιλτιάδης Πασχαλίδης για ακόμη μία φορά έρχεται να μας καθηλώσει δίνοντας σε κάθε ζωντανή του εμφάνιση, τον χαρακτήρα που υπαγορεύει το κοινό της. Με τραγούδια της προσωπικής του δισκογραφίας αλλά και με αγαπημένα κομμάτια συναδέλφων του σύγχρονων και παλιότερων, γίνεται οδηγός στις μουσικές διαδρομές που ευχάριστα ακολουθούμε.

Συντροφιά του η βαθιά λαϊκή φωνή της Γιώτας Νέγκα, μίας από τις σημαντικότερες νέες ερμηνεύτριες που έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις σε κοινό και κριτικούς χρωματίζοντας μοναδικά με τη φωνή της κάθε τραγούδι που ερμηνεύει.
«Εγώ είμαι λαϊκή τραγουδίστρια, αλλά με την παλιά έννοια» έχει δηλώσει η ίδια και αυτό έχει σκοπό να αποδείξει και στο πρόγραμμα αυτό.

Τραγουδώντας από ροκ μπαλάντες μέχρι παραδοσιακά και από Χατζιδάκι μέχρι ρεμπέτικα, καθώς και επιτυχίες της από τις δισκογραφικές της δουλειές «Το βέλος» και «Έχω άνθρωπο» μας παρασύρει σε ένα μοναδικό μουσικό ταξίδι. Η Γιώτα Νέγκα με καθαρή και ζεστή φωνή, ξέρει να εναρμονίζει την ερμηνεία της και την σκηνική της παρουσία ανάλογα με το ύφος του τραγουδιού.

Ο Μιλτιάδης Πασχαλίδης δημιουργός σημαντικών τραγουδιών, με αξιοζήλευτη λαϊκότητα, συμπληρώνει την επί σκηνής παρουσία του με τις δικές του αγαπημένες επιτυχίες «Στα είπα όλα», «Βυθισμένες άγκυρες», «Φωτιά μου», «Κακές συνήθειες», με έμφαση στον τελευταίο του δίσκο «Ψωμί κι εφημερίδα».

Ώρα έναρξης: 22:30

Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
Εκτύπωση
Μεταπήδηση σε: